Časté dotazy ohledně foukané izolace

Připravili jsme pro Vás přehled nejčastějších dotazů ohledně produktu Climatizer Plus. Pokud zde nenajdete právě ty informace, které hledáte, neváhejte nás kontaktovat. Rádi Vám také zdarma zašleme další tištěné materiály.

 

Může vůbec izolace z papíru izolovat?
Originální balení produktu

Ano, vláknitá izolace vyrobená z vláken získaných zpětným rozvlákněním papíru izoluje velmi dobře. Při stejné tloušťce jsou její tepelně izolační schopnosti srovnatelné např. s polystyrenem, minerální nebo skelnou vatou.

Nehoří ten Climatizer?
Odolnost proti vznícení

Tepelná izolace Climatizer je přímo ve výrobě opatřena přísadami, které výrazně zpomalují degradaci ohněm. Jednoduše řečeno, při zahřátí nad teplotu cca 120 stupňů tyto přísady způsobí náhlé zvlhnutí a tím se výrazně zpomalí odhořívání.

V důsledku toho konstrukce vyplněné Climatizerem vydrží nápor ohně déle než neizolované konstrukce nebo konstrukce vyplněné například samozhášivým polystyrenem nebo izolacemi na bázi skelných vláken.

Které prostory je možné zateplit?

Climatizer je velice variabilní. Tím, že během aplikace lze plynule měnit tloušťku izolace i objemovou hmotnost, se výborně hodí k zateplení nejrůznějších prostor. Některé příklady můžete vidět v sekci Použití.

Nedají se mi do Climatizeru myši?

Izolační materiál Climatizer Plus je svými vlastnostmi a svou strukturou pro myši nepříjemný. Prostorám, kde je Climatizer Plus aplikován, se myši vyhýbají.
 

Jak dlouho vydrží vaše izolační hmota, než se ztratí nebo vysublimuje?
Zateplování půdních prostor

Dlouho! Základem hmoty je vláknitá substance tvořená celulózovými vlákny a ostatními komponenty získanými z papíru. Vedle toho se přidávají anorganické borité nebo hořečnaté soli, které jsou převážně nerostného původu, mají velmi dobrou stabilitu a zároveň vlákno ochraňují. Správně uložené svitky papiru se našly i po 4000 letech, správně uložený Climatizer má minimálně stejné šance!

 

Je možné na zateplení produktem Climatizer Plus získat dotaci
z programu Zelená úsporám?
Zelená úsporám

Ano, naše firma je registrována jako odborný dodavatel tohoto dotačního programu. Chcete-li se dozvědět více o tom, jak získat dotaci na zateplení foukanou izolací, kontaktujte nás. Cenné informace najdete také přímo na stránkách projektu Zelená úsporám.